Fitness >>TRX
Linka
  TRX Historie TRX / Co je TRX / Výhody cvičení na TRX
 

HISTORIE TRX?
Vynálezcem TRX® závěsného cvičení, tak jak ho známe v současnosti, je Randy Hetrick.

Po ukončení studia v oboru historie na University of Southern California v roce 1987, strávil Randy Hetrick čtrnáct let jako velitel „Navy komanda“ po celém světě. Jeho kariéra vyvrcholila jako operační velitel elitních SEAL jednotek, kde začal se svými kolegy hledat způsob, jak se udržet ve fyzické kondici i během náročných misí.

Jelikož trávili většinu času na lodích nebo v ponorkách, byli nuceni trénovat na malých prostorách s omezenou možností cvičebních nástrojů. Začínalo se s několika padákovými popruhy ručně spojenými spolu s gumovými nástroji na opravu lodí. V krátké době položili základy cvičení, které objevilo zcela nové a originální kategorii funkčního cvičení.

V roce 2001 Randy ukončil vojenskou službu a byl přijat na Stanford University Graduate School of Business, kde získal titul MBA. Během studia trénoval, pokračoval ve studiu Jiu-Jitsu a ve zdokonalování TRX®.

Do konečné podoby současného TRX® závěsného tréninku Randy promítl zkušenosti z tréninku SEAL týmu, bojového umění a tréninku elitních sportovců. Počáteční pozitivní přijetí cvičení ze strany velitelů pro speciální operace i elitních atletů, inspirovalo k založení společnosti Fitness Anywhere®, Inc.

Společnost přinesla na trh nový pohled na fitness cvičení a TRX® systém se rychle rozšířil do tréninkových tělocvičen profesionálních sportovních týmů jako National Football League (Národní fotbalová liga), National Basketball Association (Národní basketbalová asociace) nebo NHL (National Hockey League). Závěsné cvičení se brzy stalo základním kamenem cvičebních programů stovky profesionálních sportovců ve fotbalu, baseballu, basketbalu, hokeji, bojových sportech, triatlonu, golfu, tenisu, lyžování, snowboardu, plavání, surfování, motokrosu a vlastně v každém druhém sportovním úsilí, které si můžete představit.

TRX
Linka
 

CO JE TRX
TRX® tvoří pevné nastavitelné popruhy a madla pro ruce a nohy univerzálně použitelné pro každý druh postavy. S TRX® můžete provádět nekonečné množství cviků, kdy jedinou intenzitou je úhel Vašeho těla oproti závěsnému bodu, Vaše tělesná hmotnost a stabilita.

Po celou dobu cvičení na TRX® je vždy cvičeno pouze s váhou vlastního těla a to ve všech anatomických rovinách pohybu, což je nejoptimálnější pro komplexní uplatnění pravidel funkčního tréninku. Intenzitu lze však také zvýšit či snížit změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu. Čím jsme níže pod závěsným bodem, tím se intenzita zvyšuje a naopak.

Cvičení na TRX® se může zdát jako velmi snadné, ale opak je však pravdou. Kromě hmotnosti těla a gravitace využívá TRX® prvky nestability pro posílení svalů stabilizačního systému. TRX® procvičí nejen svalové partie, které jste zvyklí procvičovat při svých trénincích, ale zejména zapojí svaly, o kterých jste doposud nevěděli. Při provádění každého cviku je maximálně aktivováno stabilizační svalstvo a jsou zachovány všechna pravidla funkčního tréninku.
TRX
Linka
 

VÝHODY CVIČENÍ NA TRX
Velkým přínosem cvičení s TRX® je, že s jediným kusem náčiní provedeme skutečně nekonečné množství cviků. Vzhledem k tomu, že můžeme neustále upravovat zátěž nastavením polohy těla, je cvičení bezpečné a efektivní i pro lidi s různou úrovní tělesné kondice.

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh, nikoli jen v lehu na zádech na zemi nebo vsedě, jako zahrnuje většina tradičních cvičení. Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX® systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení. Spojnice mezi pohybem, pružností, silou, stabilitou, koordinací, posilováním a srdcem se navzájem prolínají v jedinečné a celkově funkční formě.
Linka
  Rozvrh lekci
Linka
  Vaši trenéři  
  Blanka Iveta Natálie      
FitStudio Slavkov, U Synagogy 258, Slavkov u Brna/ +420 774 359 904 / info@fitstudioslavkov.cz / www.fitstudioslavkov.cz