Fitness >>Mobilita
Linak
  MOBILITA  
 

CO SI VLASTNĚ PĚDSTAVIT POD POJMEM MOBILITA?

Je to schopnost vykonávat pohyb s co největší účinností bez kompenzace ostatních částí těla, které nemají být při pohybu přetěžovány.
Je to příprava těla na pohybovou aktivitu rozumným způsobem.
Je to příprava na pohyb pohybem s cílem postupného obnovování přirozených kloubních rozsahů.
A také je to odpověď na většinu problémů, které nás trápí - bolavá záda, svalové dysbalance, rozsah pohybu, zranění.

Co tedy můžete na lekci MOBILITY čekat?

  • Naučíme vás vnímat vlastní tělo- pomalu a postupně
  • Zapojíte úplně jiné svaly než při cvičení s činkami.
  • Budete mít radost z pohybu, protože vás přestanou limitovat zkrácené svaly
  • Prevenci zranění
  • Sílu - zlepšením mobility poroste síla a stabilita
Combat
Linka
 

Z praxe víme, že mobilitu jako prevenci cvičí málo z nás a mnozí návštěvníci nemají o tomto pojmu ani ponětí nebo si neuvědomují, že se u nich vyskytuje problém při nějakém pohybu. Ale je důležité si uvědomit, že tělo máme jen jedno, a když se něco pokazí, stojí mnoho úsilí, času a peněz vrátit se zpět do původního stavu před zraněním. Ať se věnujete jakémukoliv sportu, měli byste mobilitu zařadit do své každodenní rutiny.
Naše tělo je stvořeno pro pohyb ve všech směrech a rukama byste si měli dosáhnout kamkoliv. Udělejme si tedy pro začátek malý test. Dejte si jednu ruku za záda a druhou zvedněte nad hlavu. Pokrčte v lokti. Dokážete ruce za zády spojit? Postavte se a s chodidly u sebe se ohněte dolů. Dokážete položit prsty rukou na zem bez pokrčení kolen a vydržíte v této pozici alespoň minutu? Zvládnete udělat dřep, aniž by se vám zvedaly paty? Sami víte, jak jste dopadli a je teď jen na vás, jestli s tím chcete něco udělat.

Linka
  Rozvrh lekci
Linka
  Vaši trenéři
  Natálka    
FitStudio Slavkov, U Synagogy 258, Slavkov u Brna/ +420 775 609 936 / info@fitstudioslavkov.cz / www.fitstudioslavkov.cz