Fitness >> Yoga
Linak
  YOGA Powerjóga / Terapeutická jóga
  POWERJÓGA

vychází z hathajógy – jednoho z klasických směrů jógy. Vznikla zhruba v 80. letech 20. století ve Spojených státech. Powerjóga je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. To samé umí také jóga, i když svalová síla u klasické jógy není tak zdůrazňována. V klasické józe je hlavní náplní uvědomění si svého života v jednotě ducha a těla, převážně se jedná o filozofický přístup k životu. Klasická jóga nezdůrazňuje cvičení jako základ. Powerjóga není jóga. Power a slovo jóga, znamená v překladu síla z jógy. Powerjóga se soustřeďuje na třetí a čtvrtý stupeň aštangajógy – osmidílné cesty jógy, na ásany (pozice) a pránajámu – procvičování dechových technik. Powerjóga je pro lidi, kteří nechtějí striktně dodržovat pravidla a nařízení klasické jógy, ale chtějí cvičit. Pouze si vypůjčila pozice z jógy, aby jejich pomocí dokázala lidi přivést přes fyzické zatížení těla k řízenému pohybu, vědomému ovládání těla a k psychické a fyzické relaxaci. Jedná se o komplexní pojetí, při němž procvičíte celé tělo, koncentrujete se, zpevníte svalstvo a vzápětí přichází protažení a uvolnění. Vše je podporováno hlubokým a pravidelným dechem, který tělo zahřívá. Dochází k formování postavy zeštíhlením, k úbytku podkožního tuku uvolněním energetických drah v těle a především k mentálnímu uvolnění a získání soustředěné mysli. Cvičení je založené na pravidelném opakování základních jógových pozic (asán), které jsou dynamicky zařazeny za sebou.

PowerJoga
Linka
 

JEMNÁ TERAPEUTICKÁ JÓGA

Lekce je pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od všech starostí a zároveň posílit (opravit) tělo i mysl. Není důležité či s jógou začínáte nebo jste zaběhlí. Na začátku lekce se zklidníme dechovými technikami, abychom se na sebe dokázali naladit a poznat co nás dnes trápí nejen na fyzické úrovni. Během praxe asán (pozic) se budeme věnovat hodně svým pocitům a sami sobě, abychom si neublížili a opravíme to chybné. Na závěr lekce nesmí chybět aromaterapie a závěrečná šávasána, která je nezbytnou součástí, abychom umocnili účinky lekce. Každá lekce je jiná a využívá rehabilitačních prvků, ale i prvky tradiční čínské medicíny a ajurvédy.

Yoga
Linka
  Rozvrh lekci
Linka
  Vaši trenéři
  Sandra Petra    
FitStudio Slavkov, U Synagogy 258, Slavkov u Brna/ +420 775 609 936 / info@fitstudioslavkov.cz / www.fitstudioslavkov.cz