Fitness >> PowerPlate
Linka
  POWERPLATE Co je POWERPLATE / Jak to funguje / Srovnání s klasickým cvičením / Co byste měli vědět
  CO JE POWER PLATE?
Cvičíte dlouho, poctivě a pořád nevidíte výsledky? Zkuste to s Fit Studiem Slavkov a novou revoluční metodou Power Plate®. Power Plate® je prvotřídní zařízení pro vibrační trénink, které představuje zcela nový rozměr v péči o zdraví a kondici. Je určen pro lidi jakéhokoli věku, životního stylu a fyzických schopností. Přijďte si vyzkoušet revoluční stroj, na kterém zdokonalují svá těla Madonna, Nicole Kidman, Claudia Schiffer, Simona Krainová, Alice Bendová či trénují fotbalisté Barcelony a Arsenalu, tenista Rafael Nadal nebo hokejisté Toronta maple leafs.

Cvičení na Power Plate® je rychlé (30 minut), efektivní, zábavné a vždy pod dohledem profesionálně vyškoleného personálu. Trenérky se vám věnují po celou dobu cvičení a snaží se jej maximálně přizpůsobit vašim osobním cílům, ať už je to zpevnění postavy, redukce tuků, odstranění celulitidy nebo jiný z mnoha benefitů, které cvičení na Power Plate® přináší.
Linka
 

JAK TO FUNGUJE
Power Plate® funguje na principu trojrozměrné vibrační technologie. Vibrace působí na vysoký počet svalových vláken, která nejsou při běžném tréninku ovlivnitelná (zapojuje se až 95% svalové tkáně). Zatímco konvenční metody zatěžují svaly pouze na povrchové úrovni, Power Plate® zatěžuje hluboké svalové struktury. Stroj umožňuje posilování, s nízkým rizikem zranění úponů a zároveň menším rizikem svalových zranění, přičemž v mnoha případech snižuje čas potřebný k dosažení vytyčených cílů. Za pouhých 30 minut dosáhnete stejných účinků jako při běžném cvičení trvajícím 1 až 1,5 hodiny.

Princip, na kterém stroje Power Plate® fungují, spočívá v Newtonových pohybových zákonech: síla vyvíjená tělesem je rovna součinu jeho hmotnosti a zrychlení. To znamená, že svalovou práci (stabilitu, sílu, výkon) lze zlepšit buďto pomocí větší zátěže nebo větších zrychlení. Mnoho způsobů cvičení a posilování využívá hmotnosti – různé posilovací stroje, činky, závaží, apod. Stroje Power Plate® namísto toho využívají druhou část výše zmíněné rovnice, použitím zrychlení při zachování hmotnosti, tedy tělesné hmotnosti.

Power Plate® získal statut rehabilitačního zařízení a kromě výsledků v oblasti tréninku, redukce hmotnosti a tvarování postavy dosahuje velmi významných výsledků v oblasti rehabilitace.

Certifikát udělený Evropskou Unií stroji Power Plate®

CO POWERPLATE PŘINÁŠÍ JEDNOTLIVÝM SKUPINÁM LIDÍ

Ženy po těhotenství
Cvičeni na stroji Power Plate® výrazně napomáhá k celkovému zpevnění zádového a břišního svalstva. Je to ideální řešení, jak se po miminku opět dostat do formy. Tato jednoduchá a účinná vibrační technologie má vliv na redukci celulitidy, urychluje a zvyšuje remodelaci kolagenního vlákna a zlepšuje celkové prokrvení organizmu. Power Plate® se také výrazně podílí na nárůstu svalové hmoty, pomáhá se zbavit přebytečného tuku a tvaruje hýždě, stehna a lýtka. Velká výhoda metody Acceleration Training™ spočívá v intenzitě cvičení a tím pádem možnosti zkrátit lekci na minimum. Jednotlivé lekce trvají pouze 30 minut.

Stroje Power Plate® jsou opravdu vhodné téměř pro každého. Výzkumy prokázaly, že metoda Acceleration Training™:

 • Zvyšuje minerální denzitu kostí a proto je jedním z možných a účinných řešení v boji proti řídnutí kostí a osteoporóze
 • Slouží jako prevence zlomenin
 • Komplexně posiluje svaly celého těla
 • Zlepšuje rovnováhu a správné držení těla
 • Podporuje spalování tuků
 • Podporuje celkové zdraví a zlepšuje kondici i celkovou kvalitu života

Trénink na Power Plate® prováděný u žen po menopause vedl k významnému nárůstu hustoty kostní tkáně v oblasti kyčlí (1.5%) ke zvýšení svalové síly a ke zlepšení kontroly správného držení těla.

Pooperační stavy
Zotavení z natržení vnitřního křížového vazu většinou vede k atrofii stehenního a lýtkového svalu, stejně tak jako k dysfunkci kolene ve smyslu koordinace, pohyblivosti a stability. Trénink za pomoci technologie Power Plate® usnadňuje zvýšení obvodu svalů, zachování síly, koordinaci, pohyblivost a flexibilitu. Trénink na Power Plate®, prováděný po operaci napomáhá stabilizovat klouby a předcházet dalším traumatickým změnám. Zajišťuje tak významnou pomoc pacientům, kteří si přejí rychlé zotavení po operaci křížového vazu.

Sportovci
Vibrace stimulují rychlá svalová vlákna a tím dochází k výraznému nárůstu výbušné svalové síly, motorických schopností, svalové vytrvalosti a celkové pohyblivosti. Power Plate® prokazatelně zlepšuje svalovou sílu a odraz u profesionálních sportovců. Zvyšuje rozsah pohybu a díky tomu, že posiluje hluboké svalstvo, působí také jako prevence zranění. Je prostě ideální metodou při tréninku prakticky jakéhokoliv sportu.

Rekonvalescenti
Studie ukazují, že trénink na Power Plate® má veliký potenciál v oblasti terapie. Může výrazně zlepšit svalovou výkonnost u pacientů po rehabilitaci a u starších osob, stejně tak jako u osob, které nejsou fyzicky schopné provádět běžný posilovací trénink. Stroje Power Plate® nejenže dokáží pasivně pracovat se všemi svalovými skupinami těla, ale také dokáží snižovat stres snížením hladiny kortizolu a zvýšením hladiny serotoninu v krvi.

Nesportující veřejnost
Acceleration Training™ je pohodlná, časově nenáročná tréninková metoda, která nabízí možnost široké populaci zlepšit svou fyzickou kondici a svůj vzhled. Svaly se zpevní a zvětší svůj objem a postava se krásně formuje. V neposlední radě má cvičení na stroji Power Plate® významný vliv na redukci celulitidy.
Stroje Power Plate® nejen zvyšují sílu svalů, ale také zlepšují flexibilitu a rozsah pohybu, zatímco podporují produkci kolagenu, který podporuje pružnější a krásnější pokožku.
Stačí méně než 30 minut třikrát týdně a uživatel stroje Power Plate® zlepší svalovou sílu, výbušnost, zbaví se tuku, získá lepší rovnováhu, zlepší minerální denzitu kosti a podpoří své celkové zdraví.

Power Plate
Certifikat
Linka
 

SROVNÁNÍ S KLASICKÝM CVIČENÍM

běžný trénink

trénink na
Power Plate®

počet tréninků za týden
3
3
délka tréninku
1,5 hodiny
25 minut
počet opakování
3 série
1 série
odpočinek po 1 cvičení
2 minuty
---
doba zotavení
2 dny
2 dny
zahřátí
15 minut
45 sekund
zklidnění
10 minut
60 sekund
% využití svalových vláken
40 %
95-97 %

Power Plate
Linka
 

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT

První lekce – seznamte se s Power Plate®
Tato lekce je určena pro zcela nové klienty. Jedná se o úvodní hodinu, která se skládá jak z praktické, tak i teoretické části. Lektor/lektorka nejprve vysvětlí správné držení těla a dýchání, které je v průběhu cvičení třeba dodržovat, dále představí základní principy cvičení na Power Plate® a stručně shrne působení vibrací na lidské tělo. Následuje praktická ukázka cviků na různé svalové partie.

Doporučení

 • projděte si seznam možných kontraindikací, pokud si nejste jisti, poraďte se s Vašim ošetřujícím lékařem
 • před tréninkem vypijte minimálně 200ml vody či jiných tekutin. Během a po tréninku nezapomínejte na pitný režim, postaráme se o Vás v našem studiu
 • při cvičení nikdy nepropínejte kolena, vždy je mějte mírně pokrčená
 • nestůjte na patách, váhu přeneste na přední část chodidel
 • nezapomínejte pravidelně dýchat
 • na přístroj Power Plate®, nikdy nepokládejte hlavu, břicho, hruď a záda
 • mezi jednotlivými cvičeními je doporučena 48 hodinová přestávka, optimální trénink je 2 – 3x týdně
 • netrénujte, pokud jste nemocní, unavení, prostě se necítíte dobře

Kontraindikace
Zajímá nás především Vaše bezpečnost, a proto Vám doporučujeme projít si následující seznam možných kontraindikací. Nebudete-li si jistí, obraťte se na svého lékaře, a to dříve, než začnete Power Plate® používat.

 • těhotenství
 • DVT/Hluboká žilní trombóza
 • kardiovaskulární onemocnění
 • nedávné rány po operaci či chirurgickém zásahu
 • umělé klouby
 • akutní kýla/onemocnění plotének/spon­dylolysis
 • těžká cukrovka
 • epilepsie
 • akutní onemocnění/zá­nětlivé procesy
 • těžké migrény
 • použití kardiostimulátoru
 • nádory
 • potíže se sítnicí
 • nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby, desky apod.
 • trombóza
 • otevřená poranění

Power Plate
Linka
  Rozvrh lekci
Linka
  Vaši trenéři  
  Blanka Eva Petra    
FitStudio Slavkov, U Synagogy 258, Slavkov u Brna/ +420 775 609 936 / info@fitstudioslavkov.cz / www.fitstudioslavkov.cz