Fitness >>Jumping
Linka
  JUMPING Co je JUMPING / Účinky JUMPINGU / Co byste měli vědět
 

CO JE JUMPING?
Dynamické aerobní cvičení na patentovaných trampolínách s řidítky doprovází motivující hudba a lekce vedou odborně vyškolení instruktoři. Základní myšlenka cvičení, které není jen nahodilým poskakováním na trampolíně, ale vysoce koordinovaným a propracovaným systémem, nadchla řadu provozovatelů fitness center nejen v České republice.

Jumping® je dynamické cvičení na malých trampolínkách o průměru 125 cm s připevněnými madly a nosností 100kg. Jde o skupinové "JUMPOVÁNÍ", kde má každý svoji trampolínku, a ta vyhrazuje pouze Váš osobní prostor na cvičení. Zábavně si zacvičíte a shodíte nadbytečné kilogramy s našimi profesionálními a zároveň příjemně vystupujícími instruktory za doprovodu motivující hudby.

Podstatou pozitivního dopadu cvičení Jumping®, jsou různě náročné kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, balančních i silových prvků a strečinku. Jednotlivé cviky i jejich souslednost jsou pečlivě připravené, mají svůj vlastní význam a řád. Tyto kombinace cviků se na pružném výpletu trampolíny stávají nejen zábavnou, ale i velmi účinnou formou posilování fyzické a psychické odolnosti.

Na jedné hodině Jumpingu spálíte 500-650kcal, což je zhruba 10 x více, než při cvičení aerobicu.

Registrovaná světová obchodní známka Jumping ® je garancí kvality a zkušeností, které jsou tradičně předávány více než deset let.

Licenční program Jumping® je vrcholem zkušeností a opatření, které zajišťují maximální bezpečnost a efektivitu celého programu prostřednictvím specializovaných školení zakladatelů a držitelů ochranných práv Mgr. Jany Svobodové a Mgr. Tomáše Buriánka.

Jumping
Linka
 
ÚČINKY JUMPINGU
Jumping® je ideálním sportem pro formování postavy a skrývá mnoho unikátních výhod. Ze zdravotního hlediska blahodárně působí prakticky na všechny systémy lidského těla a tak se řadí mezi velmi účinné formy pohybových aktivit.

Cvičení Jumping® poskytuje mnoho výhod:

 • zvyšuje kapacitu plic pro dýchání
 • pomáhá proti depresi
 • při cvičení nikdy nepropínejte kolena, vždy je mějte mírně pokrčená
 • posiluje svalovou sílu
 • pomáhá normalizovat krevní tlak a tím předcházet kardiovaskulárním onemocněním
 • zvyšuje aktivitu červené kostní dřeně v produkci červených krvinek
 • podporuje lymfatický oběh, stejně jako průtok krve v žilách oběhového systému
 • snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů
 • zvyšuje tkáňové zásobení kyslíkem
 • stimuluje metabolismus, čímž se snižuje pravděpodobnost obezity
 • zlepšuje koordinaci a rovnováhu díky stimulaci vestibulárního aparátu
 • nabízí úlevu od bolesti zad a krku, bolesti hlavy a jiné bolesti způsobené nedostatkem cvičení
 • podporuje snadnější relaxaci a spánek a tak zvyšuje psychický výkon a proces učení
 • zmírňuje únavu a menstruační potíže u žen
 • minimalizuje počet nachlazení, alergie i zažívací obtíže
 • zpomaluje stárnutí

Lidé, kteří pravidelně cvičí Jumping® brzy zjistí, že jsou schopni pracovat déle, lépe spí a cítí se uvolněněji. Účinky nejsou jen psychologické, protože při cvičení musíme překonávat gravitaci a proto se jedná o jedno z nejvíce prospěšných aerobních cvičení.

Jumping
Linka
 

CO BY JSTE MĚLI VĚDĚT
Co vzít s sebou na hodinu jumpingu?

Pohodlné sportovní oblečení, nejlépe ze savého materiálu a sportovní čistou obuv. Nezapomeňte na ručník, dostatek tekutin (alespoň jeden litr) a dobrou náladu :)

Dodržujte pitný režim, pijte po malých doušcích, ale častěji! Více se napijte po skončení lekce.

Nechejte se motivovat instruktorem, zvýšíte tak svůj maximální výkon a můžete dosáhnout lepších výsledků, ať už je Váš cíl jakýkoliv. Cvičte ale podle svých možností, nepřetěžujte se.

Pravidelně a zhluboka dýchejte (okysličená krev napomáhá kvalitnějšímu procesu spalování tuků a aktivně působí na naše svaly).

Cvičíte pro sebe, proto cvičte tak, abyste se cítili dobře a bavilo Vás to :)


Jste na hodině poprvé?

Informujte instruktora o tom, že je to Vaše první lekce jumpingu, vysvětlí Vám základní pravidla cvičení, správné držení těla a zkontroluje nastavení výšky řidítek.

Linka
  Rozvrh lekci
Linka
  Vaši trenéři  
  Romana Klára      
FitStudio Slavkov, U Synagogy 258, Slavkov u Brna/ +420 775 609 936 / info@fitstudioslavkov.cz / www.fitstudioslavkov.cz