Fit Studio Pohyb, který bavíRozvrh lekci
FITNESS VIDEA FOTOGALERIE VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ NÁŠ TÝM CENÍK KONTAKT
Power Plate Vacu Stroje Kruhový Trénink Alpinning Lymfodrenáž Osobní tréninky Osobní tréninky
TRX Funkční Trénink Jóga & Pilates SlimBelly Bosu Piloxing Osobní tréninky
  Fitness >> PowerPlate
  POWERPLATE Co je POWERPLATE / Jak to funguje / Srovnání s klasickým cvičením / Co byste měli vědět
  CO JE POWER PLATE?
Cvičíte dlouho, poctivě a pořád nevidíte výsledky? Zkuste to s Fit Studiem Slavkov a novou revoluční metodou Power Plate®. Power Plate® je prvotřídní zařízení pro vibrační trénink, které představuje zcela nový rozměr v péči o zdraví a kondici. Je určen pro lidi jakéhokoli věku, životního stylu a fyzických schopností. Přijďte si vyzkoušet revoluční stroj, na kterém zdokonalují svá těla Madonna, Nicole Kidman, Claudia Schiffer, Simona Krainová, Alice Bendová či trénují fotbalisté Barcelony a Arsenalu, tenista Rafael Nadal nebo hokejisté Toronta maple leafs.

Cvičení na Power Plate® je rychlé (30 minut), efektivní, zábavné a vždy pod dohledem profesionálně vyškoleného personálu. Trenérky se vám věnují po celou dobu cvičení a snaží se jej maximálně přizpůsobit vašim osobním cílům, ať už je to zpevnění postavy, redukce tuků, odstranění celulitidy nebo jiný z mnoha benefitů, které cvičení na Power Plate® přináší.
 

JAK TO FUNGUJE
Power Plate® funguje na principu trojrozměrné vibrační technologie. Vibrace působí na vysoký počet svalových vláken, která nejsou při běžném tréninku ovlivnitelná (zapojuje se až 95% svalové tkáně). Zatímco konvenční metody zatěžují svaly pouze na povrchové úrovni, Power Plate® zatěžuje hluboké svalové struktury. Stroj umožňuje posilování, s nízkým rizikem zranění úponů a zároveň menším rizikem svalových zranění, přičemž v mnoha případech snižuje čas potřebný k dosažení vytyčených cílů. Za pouhých 30 minut dosáhnete stejných účinků jako při běžném cvičení trvajícím 1 až 1,5 hodiny.

Princip, na kterém stroje Power Plate® fungují, spočívá v Newtonových pohybových zákonech: síla vyvíjená tělesem je rovna součinu jeho hmotnosti a zrychlení. To znamená, že svalovou práci (stabilitu, sílu, výkon) lze zlepšit buďto pomocí větší zátěže nebo větších zrychlení. Mnoho způsobů cvičení a posilování využívá hmotnosti – různé posilovací stroje, činky, závaží, apod. Stroje Power Plate® namísto toho využívají druhou část výše zmíněné rovnice, použitím zrychlení při zachování hmotnosti, tedy tělesné hmotnosti.

Power Plate® získal statut rehabilitačního zařízení a kromě výsledků v oblasti tréninku, redukce hmotnosti a tvarování postavy dosahuje velmi významných výsledků v oblasti rehabilitace.

Certifikát udělený Evropskou Unií stroji Power Plate®

CO POWERPLATE PŘINÁŠÍ JEDNOTLIVÝM SKUPINÁM LIDÍ

Ženy po těhotenství
Cvičeni na stroji Power Plate® výrazně napomáhá k celkovému zpevnění zádového a břišního svalstva. Je to ideální řešení, jak se po miminku opět dostat do formy. Tato jednoduchá a účinná vibrační technologie má vliv na redukci celulitidy, urychluje a zvyšuje remodelaci kolagenního vlákna a zlepšuje celkové prokrvení organizmu. Power Plate® se také výrazně podílí na nárůstu svalové hmoty, pomáhá se zbavit přebytečného tuku a tvaruje hýždě, stehna a lýtka. Velká výhoda metody Acceleration Training™ spočívá v intenzitě cvičení a tím pádem možnosti zkrátit lekci na minimum. Jednotlivé lekce trvají pouze 30 minut.

Stroje Power Plate® jsou opravdu vhodné téměř pro každého. Výzkumy prokázaly, že metoda Acceleration Training™:

 • Zvyšuje minerální denzitu kostí a proto je jedním z možných a účinných řešení v boji proti řídnutí kostí a osteoporóze
 • Slouží jako prevence zlomenin
 • Komplexně posiluje svaly celého těla
 • Zlepšuje rovnováhu a správné držení těla
 • Podporuje spalování tuků
 • Podporuje celkové zdraví a zlepšuje kondici i celkovou kvalitu života

Trénink na Power Plate® prováděný u žen po menopause vedl k významnému nárůstu hustoty kostní tkáně v oblasti kyčlí (1.5%) ke zvýšení svalové síly a ke zlepšení kontroly správného držení těla.

Pooperační stavy
Zotavení z natržení vnitřního křížového vazu většinou vede k atrofii stehenního a lýtkového svalu, stejně tak jako k dysfunkci kolene ve smyslu koordinace, pohyblivosti a stability. Trénink za pomoci technologie Power Plate® usnadňuje zvýšení obvodu svalů, zachování síly, koordinaci, pohyblivost a flexibilitu. Trénink na Power Plate®, prováděný po operaci napomáhá stabilizovat klouby a předcházet dalším traumatickým změnám. Zajišťuje tak významnou pomoc pacientům, kteří si přejí rychlé zotavení po operaci křížového vazu.

Sportovci
Vibrace stimulují rychlá svalová vlákna a tím dochází k výraznému nárůstu výbušné svalové síly, motorických schopností, svalové vytrvalosti a celkové pohyblivosti. Power Plate® prokazatelně zlepšuje svalovou sílu a odraz u profesionálních sportovců. Zvyšuje rozsah pohybu a díky tomu, že posiluje hluboké svalstvo, působí také jako prevence zranění. Je prostě ideální metodou při tréninku prakticky jakéhokoliv sportu.

Rekonvalescenti
Studie ukazují, že trénink na Power Plate® má veliký potenciál v oblasti terapie. Může výrazně zlepšit svalovou výkonnost u pacientů po rehabilitaci a u starších osob, stejně tak jako u osob, které nejsou fyzicky schopné provádět běžný posilovací trénink. Stroje Power Plate® nejenže dokáží pasivně pracovat se všemi svalovými skupinami těla, ale také dokáží snižovat stres snížením hladiny kortizolu a zvýšením hladiny serotoninu v krvi.

Nesportující veřejnost
Acceleration Training™ je pohodlná, časově nenáročná tréninková metoda, která nabízí možnost široké populaci zlepšit svou fyzickou kondici a svůj vzhled. Svaly se zpevní a zvětší svůj objem a postava se krásně formuje. V neposlední radě má cvičení na stroji Power Plate® významný vliv na redukci celulitidy.
Stroje Power Plate® nejen zvyšují sílu svalů, ale také zlepšují flexibilitu a rozsah pohybu, zatímco podporují produkci kolagenu, který podporuje pružnější a krásnější pokožku.
Stačí méně než 30 minut třikrát týdně a uživatel stroje Power Plate® zlepší svalovou sílu, výbušnost, zbaví se tuku, získá lepší rovnováhu, zlepší minerální denzitu kosti a podpoří své celkové zdraví.

 

SROVNÁNÍ S KLASICKÝM CVIČENÍM

běžný trénink

trénink na
Power Plate®

počet tréninků za týden
3
3
délka tréninku
1,5 hodiny
25 minut
počet opakování
3 série
1 série
odpočinek po 1 cvičení
2 minuty
---
doba zotavení
2 dny
2 dny
zahřátí
15 minut
45 sekund
zklidnění
10 minut
60 sekund
% využití svalových vláken
40 %
95-97 %

 

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT

První lekce – seznamte se s Power Plate®
Tato lekce je určena pro zcela nové klienty. Jedná se o úvodní hodinu, která se skládá jak z praktické, tak i teoretické části. Lektor/lektorka nejprve vysvětlí správné držení těla a dýchání, které je v průběhu cvičení třeba dodržovat, dále představí základní principy cvičení na Power Plate® a stručně shrne působení vibrací na lidské tělo. Následuje praktická ukázka cviků na různé svalové partie.

Doporučení

 • projděte si seznam možných kontraindikací, pokud si nejste jisti, poraďte se s Vašim ošetřujícím lékařem
 • před tréninkem vypijte minimálně 200ml vody či jiných tekutin. Během a po tréninku nezapomínejte na pitný režim, postaráme se o Vás v našem studiu
 • při cvičení nikdy nepropínejte kolena, vždy je mějte mírně pokrčená
 • nestůjte na patách, váhu přeneste na přední část chodidel
 • nezapomínejte pravidelně dýchat
 • na přístroj Power Plate®, nikdy nepokládejte hlavu, břicho, hruď a záda
 • mezi jednotlivými cvičeními je doporučena 48 hodinová přestávka, optimální trénink je 2 – 3x týdně
 • netrénujte, pokud jste nemocní, unavení, prostě se necítíte dobře

Kontraindikace
Zajímá nás především Vaše bezpečnost, a proto Vám doporučujeme projít si následující seznam možných kontraindikací. Nebudete-li si jistí, obraťte se na svého lékaře, a to dříve, než začnete Power Plate® používat.

 • těhotenství
 • DVT/Hluboká žilní trombóza
 • kardiovaskulární onemocnění
 • nedávné rány po operaci či chirurgickém zásahu
 • umělé klouby
 • akutní kýla/onemocnění plotének/spon­dylolysis
 • těžká cukrovka
 • epilepsie
 • akutní onemocnění/zá­nětlivé procesy
 • těžké migrény
 • použití kardiostimulátoru
 • nádory
 • potíže se sítnicí
 • nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby, desky apod.
 • trombóza
 • otevřená poranění
  Rozvrh lekci
Vaši trenéři  
  Blanka Eva Romana    
FitStudio Slavkov, U Synagogy 258, Slavkov u Brna/ +420 775 609 936 / info@fitstudioslavkov.cz / www.fitstudioslavkov.cz